Laureaci VIII Leżajskiego Konkursu Kultury Muzycznej

Z dużą przyjemnością informujemy o wynikach VIII Leżajskiego Konkursu Kultury Muzycznej. Zapraszamy do zapoznania się z wyciągiem protokołu Jury z dnia 24 marca 2022 roku.

W związku z koniecznością wygenerowania plików dyplomów, zweryfikowania bazy adresowej i przygotowania pakietów do wysyłki – dyplomy i nagrody zostaną przesłane uczestnikom w terminie do dwóch tygodni od dnia ogłoszenia wyników konkursu.

W ramach dodatkowej nagrody zdobywcy I Nagrody, II Nagrody i III Nagrody zostaną zaprezentowani w Estradzie Laureatów, którą wkrótce zamieścimy na naszej stronie.

Protokół z obrad Jury VIII Leżajskiego Konkursu Kultury Muzycznej

W dniu 24 marca 2022 roku odbyło się zebranie Jury VIII Leżajskiego Konkursu Kultury Muzycznej. Zebranie odbyło się w formie telekonferencji.

Komisja pracowała w składzie: Grzegorz Wziątka (PSM I st. Leżajsk, PSM I i II st. Stalowa Wola) – przewodniczący Jury, Stanisław Jaworski (PSM I st. Leżajsk i NSM I i II st. Leżajsk), Urszula Buda (Uniwersytet Rzeszowski, ZSM nr 1 Rzeszów), Tomasz Dolecki (ZPSM Przemyśl, PSM I st. Lubaczów), Rafał Majek (ZSM nr 2 Rzeszów, NSM I i II st. Leżajsk, PSM I st. Leżajsk), Aneta Czach (ZSM nr 2 Rzeszów, SM I st. Kamień).

Ocena uczestników dotyczyła jakości prezentacji i zgodności zgłoszenia z regulaminem.

Drobne uchybienia w stosunku do regulaminu nie wpłynęły na ocenę uczestników. Dotyczyły one przede wszystkim: niedokładnie określonego statusu ucznia szkoły muzycznej, nieznacznego przekroczenia regulaminowego czasu nagrania lub niewłaściwy dobór repertuaru.

Do konkursu przystąpiło 98 uczniów ze szkół muzycznych I stopnia.

Ze względu na zgłoszenia uczniów z klas 7 i 8 ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, a zarazem braku odpowiedniego wpisu w regulaminie – Komisja podjęła decyzje o utworzeniu dodatkowej kategorii – Kategorii VI.

Komisja ustaliła następujące wyniki konkursu:

Kategoria I – Soliści

Uczestnik Reprezentowana szkoła Nauczyciel Nagroda
Amelia Lewkowicz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Biłgoraju Iwona Grabowska I Nagroda
Lena Torba Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Namysłowskiego w Szczebrzeszynie Iwona Grabowska I Nagroda
Joachim Bulicz Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 im. G.Bacewicz w Warszawie Karina Krupa I Nagroda
Alan Chuchla Szkoła Muzyczna I st. w Błażowej Kamil Łukasiewicz II Nagroda
Ksawery Widuch Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Tarnobrzegu Krzysztof Garbacz II Nagroda
Leon Surdacki Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach Rafał Maciąg II Nagroda
NIna Suszkiewicz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu Joanna Wrembel II Nagroda
Nina Gębuś Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie Aleksandra Nabiałek II Nagroda
Tymoteusz Kłak Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu Paweł Nowak II Nagroda
Artur Karwan Zespół Szkół Muzycznych Nr 1 im. Karola Szymanowskiego, ul. Fryderyka Szopena 32, 35-055 Rzeszów Monika Welc III Nagroda
Paweł Kiełb Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Jeżowem Paweł Nowak III Nagroda
Karol Biela Szkoła Muzyczna I st. w Dynowie Kamil Łukasiewicz III Nagroda
Agata Pałczyńska Szkoła Muzyczna w Kańczudze Ryszard Konieczny III Nagroda
Marcelina Bukowska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Przemyślu Łukasz Magdziak Wyróżnienie
Natanael Kolczyk Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Przemyślu Łukasz Magdziak Wyróżnienie
Pola Bednarska Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie Karina Krupa Wyróżnienie
Cyprian Bocek Szkoła Muzyczna I stopnia w Błażowej Edwin Szetela Wyróżnienie
Borys Borsuk Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia Mateusz Krystian Wyróżnienie
Amelia Filewicz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Tarnobrzegu Marta Rachwalska-Misztal Wyróżnienie
Julia Zembroń Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku Ewa Czarnecka Wyróżnienie
Jana Lewandowska Państwowa Szkoła Muzyczna I St. Nr 1 im. Oskara Kolberga w Warszawie Agnieszka Wilczyńska Wyróżnienie
Mateusz Moskwa NSM Ist w Trzcianie Justyna Pasternak Wyróżnienie
Tymoteusz Wypich PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA
I STOPNIA im. STANISŁAWA MONIUSZKI
Anna Żymełka Wyróżnienie
Leon Jakubasz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Mycielskiego w Strzyżowie Urszula Szarek Wyróżnienie
Małgorzata Gręziak Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie Karina Krupa Wyróżnienie
Klara Kubrak Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu Joanna Lewicka Wyróżnienie
Natalia Cimaj Szkoła Muzyczna I st. w Rymanowie Małgorzata Zając Wyróżnienie
Laura Koprowicz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu Paulina Wilk Wyróżnienie
Zofia Nowak Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
w Jarosławiu
Joanna Nowak Wyróżnienie
Maria Pięta Zespół Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie mgr Rafał Siedlecki Wyróżnienie
Oskar Radoń Szkoła Muzyczna I stopnia w Dynowie Edwin Szetela Wyróżnienie
Luiza Tokarz Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Nowym Sączu Renata Kurzeja Wyróżnienie
Maria Budnicka Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia w Libiażu Anna Kumanek Wyróżnienie
Piotr Ciesielka Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Nowym Sączu Sergii Romaniuk Wyróżnienie
Dawid Buczek Szkoła Muzyczna I stopnia w Rymanowie przy ZSP w Rymanowie Anna Skibicka Wyróżnienie
Elizabeth Selvaggio Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu Łukasz Stanisławczyk Wyróżnienie
Karolina Liberska Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Głubczycach Agnieszka Jagla – Kubów Wyróżnienie
Alicja Patronik Szkoła Muzyczna I st. w Rymanowie Małgorzata Zając Wyróżnienie

 

Kategoria II – Soliści

Uczestnik Reprezentowana szkoła Nauczyciel Nagroda
Oliwia Witkowska Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Katowicach Magda Górecka I Nagroda
Bartłomiej Hawryło Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jeżowem Paweł Nowak I Nagroda
Leonard Bulicz Zespół Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. nr. 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie Karina Krupa II Nagroda
Michał Malita PSM I st. w Leżajsku Rafał Majek II Nagroda
Michał Walus Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie Jakub Fiołek II Nagroda
Klara Mikołajczyk Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu / SM I st. im. G. Bacewicz Katarzyna Szałkowska III Nagroda
Maria Barzon Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia nr 5 im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie Agnieszka Wilczyńska III Nagroda
Bruno Adamczyk ZSM w Poznaniu Jaroslaw Buczkowski III Nagroda
Amelia Nakoneczna Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu Agnieszka Kamińska III Nagroda
Gabriela Kraska Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sokołowie Małopolskim Grzegorz Wójcikiewicz III Nagroda
Aleksandra Misa Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Tarnobrzegu Marta Rachwalska-Misztal Wyróżnienie
Nadia Rogóż Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Moniuszki w Katowicach Marcelina Pawlak Wyróżnienie
Dobrochna Rej Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku – Wrzeszczu Joanna Ludwiczak Wyróżnienie
Sebastian Raus ZSM nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie Mateusz Micał Wyróżnienie
Maksymilian Stępniak PSM I i II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie Malwina Misiak Wyróżnienie
Xavier Piasecki Zespół Szkół Muzycznych Nr 1
im. Karola Szymanowskiegoul. Fryderyka Szopena 32
35-055 Rzeszów
Dyrektor  mgr .Monika Welc Wyróżnienie
Natalia Kaźmierczak PSM I st. w Kolbuszowej Mateusz Micał Wyróżnienie
Piotr Danel Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku mgr Robert Rosiek Wyróżnienie
Aniela Malik Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie mgr Rafał Siedlecki Wyróżnienie
Kirył Maksymczuk Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu Oksana Pobutska Wyróżnienie
Joanna Krupa Zespół Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie mgr Rafał Siedlecki Wyróżnienie
Damian Baj Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Leżajsku Stanisław Jaworski Wyróżnienie
ARTUR KARAŚ PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I ST. IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO W JAŚLE JAKUB ZASTAWNY Wyróżnienie

 

Kategoria III – Soliści

Uczestnik Reprezentowana szkoła Nauczyciel Nagroda
Jeremiasz Osuch Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Biłgoraju Iwona Grabowska I Nagroda
Michał Ziętek Szkoła Muzyczna I st. w Kańczudze Ryszard Konieczny II Nagroda
Krzysztof Wojtyczka Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kolbuszowej Tomasz Blicharz II Nagroda
Bartłomiej Turczyk Szkoła Muzyczna I st. w Błażowej Kamil Łukasiewicz II Nagroda
Julia Szewczyk Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie mgr Rafał Siedlecki II Nagroda
Szymon Jagustyn Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku Grzegorz Wziątka II Nagroda
Kacper Wielgosz Samorządowa Szkoła Muzyczna I st. w Jeżowem Paweł Nowak III Nagroda
Joanna Koczot Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach Mateusz Krystian III Nagroda
Jakub Anioł Szkoła Muzyczna w Kańczudze Ryszard Konieczny III Nagroda
Iwo Frączek ZSM nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie Rafał Majek III Nagroda
Michał Król Szkoła Muzyczna I stopnia w Ropczycach Dariusz Kot Wyróżnienie
Aleksandra Frankowicz Szkoła Muzyczna I stopnia w Rymanowie Tomasz Putrzyński Wyróżnienie

 

Kategoria IV – Duety

Duet Reprezentowana szkoła Nauczyciel Nagroda
Tymoteusz Kłak, Szymon Kukla Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu Paweł Nowak II Nagroda
Kaja Kowalczyk, Zofia Polak Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach Mateusz Krystian III Nagroda
Julia Kuchta, Karolina Biedroń Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Tymbarku Halina Waszkiewicz-Rosiek Wyróżnienie
Karolina Liberska, Agata Antoszczyszyn Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Głubczycach Agnieszka Jagla – Kubów Wyróżnienie

 

Kategoria V – Duety

Duet Reprezentowana szkoła Nauczyciel Nagroda
Igor Buła, Wojciech Buła Zespół Szkół Muzycznych w Jarosławiu Joanna Nowak Wyróżnienie
Jakub Gliwa, Norbert Gliwa Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Wolsztynie mgr. Janusz Darmonos Wyróżnienie

 

Kategoria VI – Soliści

Uczestnik Reprezentowana szkoła Nauczyciel Nagroda
Sebastian Balcerzak Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu Hanna Balcerzak II Nagroda
Aleksandra Dzieża Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Katowicach Sonia Grychtoł-Mastalerz III Nagroda
Lena Stochmal Zespół Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie Jarosław Iwaneczko Wyróżnienie

 

Skip to content