Deck the Halls – Chór PSM I st. w Leżajsku i NSM I i II st. w Leżajsku

Okres nauki zdalnej to wielkie wyzwanie dla wszystkich nauczycieli oraz uczniów. Myślę jednak, że przed największymi problemami związanymi z tą formą prowadzenia lekcji stanęli pedagodzy oraz ich wychowankowie ze szkół artystycznych.

W naszej profesji, sukces nauczania jest oparty na bezpośrednim kontakcie nauczyciel – uczeń. Jeśli tego nie ma, problemy piętrzą się i powodują narastanie niepotrzebnych, negatywnych emocji. Życie szkolne okazuje swoją drugą stronę – jeśli się nie logujesz, nie uważasz, nie utrwalasz wiedzy, umiejętności – sam szykujesz sobie problemy…  I to jest na pewno pozytywna strona nauki zdalnej – świadomość. Świadomość, że jeśli coś zignoruję, oszukam – porażka będzie bardzo bolesna! Dodam, że każda minuta poprawnej realizacji utworu podczas nauki zdalnej, okupiona jest godzinami pracy! TO coś czego nie widać, a jest niezbędne by móc zaistnieć na scenie…

Efektem naszej pracy jest wspólne wykonanie angielskiej piosenki świątecznej – “Deck the Halls”.  W polskiej wersji językowej, jej tytuł brzmi – “Gałązkami ozdób pokój”.

Przed Państwem praca zdalna w wykonaniu Chóru Szkoły Muzycznej w Leżajsku.

Iwona Ćwikła

Skip to content