Jesteśmy wśród najlepszych – IX Przegląd Szkół Muzycznych w Pruchniku

3 czerwca 2019 roku w Publicznej Szkole Muzycznej I st. w Pruchniku odbył się IX Przegląd Szkół Muzycznych w Pruchniku. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia z Polski i Ukrainy. Łącznie w Przeglądzie wzięło udział 160 wykonawców. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Publiczną Szkołę Muzyczną I st. w Pruchniku przy współpracy z Fundacją Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim i Centrum, Sportu i Turystyki w Pruchniku. Przesłuchania uczestników Przeglądu odbywały się w Salach Koncertowych Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Pruchniku i Centrum, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Występujących oceniało Jury w składzie: Anna Wójcikiewicz – przewodnicząca Jury (Dyrektor Podkarpackiego Zespołu Niepaństwowych Szkół Muzycznych i Prezes Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej), Monika Witalec – asystent przewodniczącego Jury (Nauczyciel Podkarpackiego Zespołu Niepaństwowych Szkół Muzycznych i Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku), Urszula Buda (Wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego i nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie), Jakub Adamek (Nauczyciel Szkoły Muzycznej I st. w Błażowej), Łukasz Choiński (Dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu) i Stanisław Jaworski (Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku).

Z wielką satysfakcją informujemy, że uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku znaleźli się wśród nagrodzonych zdobywając wysokie lokaty:

Wykonawca Instrument Nauczyciel Nagroda
Beata Rudzińska fortepian Gabriela Wojtas NAGRODA I STOPNIA
Mikołaj Dudas fortepian Wiesława Drabik NAGRODA I STOPNIA
Kalina Golec fortepian Wiesława Drabik NAGRODA I STOPNIA
Aneta Przeszło fortepian Aleksander Koziński NAGRODA I STOPNIA
Dawid Szczęch akordeon Stanisław Jaworski NAGRODA II STOPNIA
Nikola Nazar skrzypce Danuta Wołoszyn NAGRODA II STOPNIA
Duet: Kalina Golec, Mikołaj Dudas fortepian Wiesława Drabik NAGRODA II STOPNIA
Regina Szczęch saksofon Wiesław Wojtas NAGRODA III STOPNIA
Julia Rubin skrzypce Danuta Wołoszyn NAGRODA III STOPNIA
Katarzyna Wośko gitara Krzysztof Skoczyński WYRÓŻNIENIE
Wiktor Dudek saksofon Wiesław Wojtas WYRÓŻNIENIE

 

Wielkie gratulacje dla uczniów i nauczycieli z życzeniami dalszych sukcesów !!!

Skip to content