Koncert Galowy z okazji 40-lecia PSM I st. w Leżajsku

Jubileusz 40-lecia szkoły

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Leżajsku świętowała 40-lecie swojej działalności. Jubileuszowy Koncert Galowy odbył się 18 października 2015 roku w Sali koncertowej Franciszkańskiego Ośrodka przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Leżajsku. Spotkanie uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców, sympatyków szkoły i zaproszonych na tą okazję gości rozpoczęło się od Mszy Świętej w intencji leżajskiej szkoły muzycznej. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnili uczniowie szkół muzycznych z Leżajska. Zaraz po liturgii uczestnicy uroczystości przemaszerowali wraz z orkiestrą dętą do Franciszkańskiego Ośrodka Kultury gdzie miała miejsce część oficjalna.

Na jubileuszu 40-lecia działalności szkoły pojawili się goście honorowi w osobach:

  • Justyna Piątkowska-Duraj – naczelnik wydziału MKiDN
  • Krzysztof Szczepaniak – główny wizytator CEA
  • Marek Śliż – Starosta Powiatu Leżajskiego
  • Joachim Ciupa – Kustosz Leżajskiego Sanktuarium
  • Mieczysław Szarek – pierwszy Dyrektor PSM w Leżajsku

Część oficjalna rozpoczęła się od hymnu państwowego w wykonaniu połączonego chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku i Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Leżajsku. Następnie dyrektor szkoły przybliżył historię i działalność szkoły od początku jej powstania do chwili obecnej.

W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie nagród nauczycielom. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – p. prof. Małgorzata Omilanowska postanowiła uhonorować odznaką ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ – dwóch nauczycieli: pana Mieczysława Szarka (pierwszego dyrektora szkoły) i pana Grzegorza Wziątkę. Wręczenia nagród dokonała pani Naczelnik w MKiDN – Justyna Piątkowska-Duraj. Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej przyznał nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej dla nauczycieli – Danuty Wołoszyn i Grzegorza Wziątki. Wręczenia dokonał wizytatora CEA – Krzysztof Szczepaniak. Pozostałe nagrody wręczył nauczycielom osobiście dyrektor szkoły – Stanisław Jaworski.

Z okazji jubileuszu dyrektorzy szkół muzycznych regionu rzeszowskiego przekazali gratulacje i życzenia. Zostały odczytane gratulacje od szkół: PSM I st. w Przeworsku, ZSM w Przemyślu, ZSM w Krośnie, PSM I st. w Jarosławiu, ZSM nr 2 w Rzeszowie, ZSM nr 1 w Rzeszowie, PSM I i II st. w Mielcu, PSM I st. w Dębicy, PSM I st. w Kolbuszowej, PSM I st. w Pruchniku i PZNSM w Rzeszowie.

Po części oficjalnej odbył się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku, który poprowadziła Iwona Ćwikła. Wystąpili soliści z klasy skrzypiec Danuty Wołoszyn, z klasy fortepianu Grzegorza Wójcikiewicza, z klasy gitary Grzegorza Wziątki, z klasy saksofonu i klarnetu Wiesława Wojtasa, z klasy akordeonu Stanisława Jaworskiego. Ponadto w koncercie wystąpiły zespoły przygotowane przez nauczycieli: Grzegorza Wziątkę, Andrzeja Kozyry, Danuty Wołoszyn, Małgorzatę Dzień, Grzegorza Wójcikiewicza, Pauliny Dąbal-Jedlińskiej i Wiesława Wojtasa. Chór poprowadziła Iwona Ćwikła, akompaniowali: Jakub Międlar, Grzegorz Wójcikiewicz, Paulina Dąbal-Jedlińska, Aleksander Koziński. Na zakończenie koncertu wystąpił Jarosław Sereda – nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie.

Gratulacje można przeczytać na stronie:
https://www.lezajsk.muzyczna.com.pl/2015/10/21/listy-gratulacyjne-jubileusz-40-lecia-psm-i-st-w-lezajsku

Skip to content