VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki DawnejZ przyjemnością informujemy, że w dniach 20-21 maja 2015 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku i Muzeum Ziemi Leżajskiej przy Starostwie Powiatowym w Leżajsku odbędzie się VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku.

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W części konkursowej mogą wziąć udział soliści i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu włącznie (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena). W ramach imprez towarzyszących przewidujemy warsztaty, wystawy i koncerty. W imprezach towarzyszących odbywających się w ramach festiwalu wszyscy uczestnicy będą mogli brać udział nieodpłatnie.

Gościem specjalnym ósmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej będzie wybitny organista – Marek Stefański. Pan Marek Stefański jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie, prowadzi aktywną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień (m.in. I nagroda w ramach European Forum d’Art Sacre), po uzyskaniu nominacji do nagrody muzycznej Fryderyk w roku 2006 został członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej.

Regulamin i karty zgłoszenia uczestników dostępne są na stronie: http://festiwal.muzyczna.com.pl/regulamin

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki dawnej do czynnego uczestnictwa.

Stanisław Jaworski
Dyrektor PSM I st. w Leżajsku

Grzegorz Wójcikiewicz
Dyrektor PZNSM

Skip to content